Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

SOKOL KOBYLISY II - STARŠÍ DOROSTENKY

sezóna 12/13 - články

 

Kobyliské házenkářky se v Babylonu jazyků prosadily

 

O letošních velikonočních svátcích od pátku 29.3. do pondělí 1.4. se uskutečnil dvacátý druhý ročník mezinárodního mládežnického házenkářského turnaje Prague Handball Cup. Letošního ročníku se účastnilo 411 týmů z 22 států, tedy několik tisíc mladých hráčů a patří k největším akcím svého druhu v celosvětovém měřítku. Celkem 26 pražských sportovních hal a vlastně celé město tak ovládl babylon jazyků hráčů a háček, které jsme mohli během svátečních dnů potkávat v MHD a jinde.

Prahu 8 reprezentovaly dívky z TJ Sokol Kobylisy II a to v kategorii mladších žákyň, starších žákyň a starších dorostenek. A všechny týmy uspěly. Starší žákyně obsadily skvělé 3. místo ve své kategorii. Naše mladší žačky se probojovaly do „B“ finále a starší dorostenky hrály „B semifinále ve své kategorii.

Mladší žákyně remizovaly s týmem HVSV Sportiskola( Maďarsko), vyhrály nad IK Sävehof (Švédsko) a nad družstvem HC Ostrava. Prohrály s Esslingem Teck (Německo) a dvěma slovenskými týmy ŠŠK Prešov a Duslo Šala. Tyto výsledky a zejména skóre je posunuly do finálové skupiny B. Po vítězstvích nad Košicemi, Dunajskou Stredou, Ostravou a pražskou Astrou se ve finále B opět utkala s týmem Esslingen–Teck z Německa. Po statečném výkonu náš tým podlehl těsně 16:18. I přesto se jedná o výborný výsledek pro mladé hráčky, které poprvé hrály v takto velkém mezinárodním turnaji.

Mimořádného úspěchu dosáhly starší žákyně TJ Sokol Kobylisy II. V průběhu turnaje sehrály vítězná utkání s hráčkami ze Švédska, Chorvatska, Slovinska, Dánska a českými dívkami ze Žírovnice. Ztratila jen utkání se silným celkem Kirovské oblasti v Sankt Petěrburgu v Rusku. O postup do finálové skupiny naše děvčata sehrála mimořádně dramatické utkání s dánským celkem Ajax Kopenhagen. Po remize o postupu rozhodl rozstřel, kdy brankářka přehazuje hřiště, aby hráčka aniž by se míč dotknul palubovky po třech krocích střílí na branku. V této loterii byly hráčky z Kobylis úspěšné až v osmé sérii. Ve finálové skupině naše hráčky nejprve podlehly favorizovanému celku Háje z Prahy 11 a tak musely všechny síly, které po třech dnech ještě zbyly, vložit do utkání o třetí místo s plzeňskými DHC. Utkání plné zvratů skončilo opět remízou 8:8 a tak opět přišly ke slovu rozstřely. Zde rozhodly hráčky Sokolu Kobylisy II již v úvodní pětici dvěma úspěšnými nájezdy a získaly tak medaile za třetí místo v kategorii, které se účastnilo celkem 67 celků z 16 zemí.

Starší dorostenky v základní skupině zvítězily nad celky Lyseng z Dánska a Pardubicemi. Prohráli z FIF Handbold (Dánsko), Dugo Selo ( Chorvatsko), Michalovcemi ( Slovensko) a hráčkami z Jindřichova Hradce.Ve čtvrtfinále finálové skupiny B porazily Trenčín ( Slovenko) a Gözlitz (Německo). V semifinále potom neuspěly s hráčkami německého Vipers.

Hrát takovéto mezinárodní turnaje mají možnost hráčky, které nastoupí do přípravných žákovských družstev Sokola Kobylisy II, kteří pořádají v květnu i červnu náborové akce. Podrobnosti zjistíte na http://www.sokolkobylisy2-stz.websnadno.cz/

as


 

Širší nominace na Olympiádu mládeže – dívky

Veronika Líbalová - Astra Praha

Karolína Seifertová - Sokol Kobylisy

Novotná Natálie - Sokol Kobylisy

Richterová Michaela - Astra Praha

Adéla Rácová - HC Háje Praha

Papoušková Šárka - Sokol Vršovice

Klára Slabá - Astra Praha

Soukupová Linda - Sokol Kobylisy

Raková Květa - HC Háje Praha

Krausová Anežka - HC Háje Praha

Vilímová Anna - Sokol Kobylisy

Veronika Nováková - DHC Slavia Praha

Martinovská Tereza - Astra Praha

 

Olympiáda mládeže - termín konání 23 -28.6. 2013 ve Zlíně. Představa trenérky o přípravě je, že se bude pravidelně s družstvem scházet podle možností (např. 1x týdně) ve všední dny, aby co nejméně zasahovala do oddílových víkendových plánů. Začátek nějaké cílené přípravy počítá až po skončení dorosteneckých soutěží.

Trenérem výběru děvčat je JITKA MERTOVÁ

 
TOPlist