SOKOL KOBYLISY II - STARŠÍ DOROSTENKY

sezóna 12/13 - články

Kobyliské házenkářky se v Babylonu jazyků prosadily

O letošních velikonočních svátcích od pátku 29.3. do pondělí 1.4. se uskutečnil dvacátý druhý ročník mezinárodního mládežnického házenkářského turnaje Prague Handball Cup. Letošního ročníku se účastnilo 411 týmů z 22 států, tedy několik tisíc mladých hráčů a patří k největším akcím svého druhu v celosvětovém měřítku. Celkem 26 pražských sportovních hal a vlastně celé město tak ovládl babylon jazyků hráčů a háček, které jsme mohli během svátečních dnů potkávat v MHD a jinde.

Prahu 8 reprezentovaly dívky z TJ Sokol Kobylisy II a to v kategorii mladších žákyň, starších žákyň a starších dorostenek. A všechny týmy uspěly. Starší žákyně obsadily skvělé 3. místo ve své kategorii. Naše mladší žačky se probojovaly do „B“ finále a starší dorostenky hrály „B semifinále ve své kategorii.

Mladší žákyně remizovaly s týmem HVSV Sportiskola( Maďarsko), vyhrály nad IK Sävehof (Švédsko) a nad družstvem HC Ostrava. Prohrály s Esslingem Teck (Německo) a dvěma slovenskými týmy ŠŠK Prešov a Duslo Šala. Tyto výsledky a zejména skóre je posunuly do finálové skupiny B. Po vítězstvích nad Košicemi, Dunajskou Stredou, Ostravou a pražskou Astrou se ve finále B opět utkala s týmem Esslingen–Teck z Německa. Po statečném výkonu náš tým podlehl těsně 16:18. I přesto se jedná o výborný výsledek pro mladé hráčky, které poprvé hrály v takto velkém mezinárodním turnaji.

Mimořádného úspěchu dosáhly starší žákyně TJ Sokol Kobylisy II. V průběhu turnaje sehrály vítězná utkání s hráčkami ze Švédska, Chorvatska, Slovinska, Dánska a českými dívkami ze Žírovnice. Ztratila jen utkání se silným celkem Kirovské oblasti v Sankt Petěrburgu v Rusku. O postup do finálové skupiny naše děvčata sehrála mimořádně dramatické utkání s dánským celkem Ajax Kopenhagen. Po remize o postupu rozhodl rozstřel, kdy brankářka přehazuje hřiště, aby hráčka aniž by se míč dotknul palubovky po třech krocích střílí na branku. V této loterii byly hráčky z Kobylis úspěšné až v osmé sérii. Ve finálové skupině naše hráčky nejprve podlehly favorizovanému celku Háje z Prahy 11 a tak musely všechny síly, které po třech dnech ještě zbyly, vložit do utkání o třetí místo s plzeňskými DHC. Utkání plné zvratů skončilo opět remízou 8:8 a tak opět přišly ke slovu rozstřely. Zde rozhodly hráčky Sokolu Kobylisy II již v úvodní pětici dvěma úspěšnými nájezdy a získaly tak medaile za třetí místo v kategorii, které se účastnilo celkem 67 celků z 16 zemí.

Starší dorostenky v základní skupině zvítězily nad celky Lyseng z Dánska a Pardubicemi. Prohráli z FIF Handbold (Dánsko), Dugo Selo ( Chorvatsko), Michalovcemi ( Slovensko) a hráčkami z Jindřichova Hradce.Ve čtvrtfinále finálové skupiny B porazily Trenčín ( Slovenko) a Gözlitz (Německo). V semifinále potom neuspěly s hráčkami německého Vipers.

Hrát takovéto mezinárodní turnaje mají možnost hráčky, které nastoupí do přípravných žákovských družstev Sokola Kobylisy II, kteří pořádají v květnu i červnu náborové akce. Podrobnosti zjistíte na http://www.sokolkobylisy2-stz.websnadno.cz/